Ana Sayfa Gazete Devir 5 ARALIK 2020 – GAZETE DEVİR BAŞYAZI

5 ARALIK 2020 – GAZETE DEVİR BAŞYAZI

Takke düştü kel göründü , ülkece hepimiz ayan beyan gerçekleri görüyoruz ama gerçekleri gördüğümüze dair hükümeti ikna etmeyi hala başaramadık. Hükümetin ve yandaş medyanın yalan beyanlarından dolayı insanlığımızdan utanır hale geldik/getirildik ancak hala ülkede Covid 19 bilmecesi devam ediyor. Günde kaç yurttaşımızın vefat ettiğini bile öğrenemiyoruz. Yurttaşlarımız haber alma hakkına , özgürlüğüne sahip , beyler yapmayın etmeyin diyoruz ama nafile… Dinlemiyorlar , dinlemek istemiyorlar , her akşam iktidar ayrı bir istatistik , belediyeler ayrı bir istatistik yayınlamakta. Rakamlar arasında yuvarlanıp ölüp gidiyoruz işte. Yahu şu konu dediğiniz şekilde değil bu şekilde diyoruz hakarete maruz kalıyoruz. Küresel salgında verdiğimiz kayıpların dünya genelinde ilk sıralara çıkmasına mı yanalım , sağlık çalışanlarının her gün üçer beşer can vermesine mi yanalım. Sağlık sistemi çökmek üzere , sağlık çalışanlarımız tükenmiş vaziyette. Türk Tabipler Birliği çoktan terörist ilan edildi bile. Her gün yüzlerce insanın vefat etiği böylesi bir salgın ortamında üzerindeki şüphe bulutlarını dağıtamayan ve salgının ilk gününden beri şaibeli tavırlar sergileyen hükümet üyeleri konu aşı ve Çin aşısına geldiğinde ballandıra ballandıra Çin aşısının kalitesini anlatıyorlar. Aşı konusunda da atılması gereken yasal adımlar uygulamalar belli olduğu halde hükümet on güne kalmaz yakaladığına Çin aşısını yapacak şekilde tavır sergiliyor. Salgının ilk gününden beri yurttaşlarımıza gerçeklerin anlatılmadığı ortada ve sağlık bakanı derhal istifa etmelidir çünkü fazladan yaşanılan her bir ölüm vatandaşımıza verilen rahatlıktan kaynaklanmaktadır.

Öte yandan Cumhur İttifakı’nın şövalyeleri dini ve ırki duyguların arkasına saklanarak hukuksuzluk yapmaya devam ediyorlar. Tank Palet fabrikasının Katar’a satıldığını ,peşkeş çekildiğini ifade etmek isteyen Chp milletvekili Ali Mahir Başarır katıldığı bir tv programında dil sürçmesi nedeniyle Türk Ordusu Katar’a satılmıştır dedi. Akabinde ne kastettiğini açıklasa da bu dil sürçmesini fütursuzca kullanan Cumhur İttifakı üyeleri ortalığı velveleye verdiler. Hatta milletvekili hakkında dava açıldı. Oysa ki bu tür bir dil sürçmesi bizim çok milli ve dini hükümet milletvekillerinin başına gelseydi “bir şeye ait olan şey de aslı gibidir” şeklinde iddia ileri sürerek kendilerine delil olarak nice ayetler , hadisi şerifler bulurlardı. Öyle değil mi değerli okurlar ? “bir şeye ait olan şey de aslı gibidir” yanılıyor muyum ? Tank palet fabrikası Türk Ordusu’na aitse ve peşkeş çekilmişse ordunun malı da ordunun kendisidir. Ama hal böyleyken bizim tosuncuklar mal bulmuş mağribi gibi coşku içinde dini ve milli söylemlerde bulunarak aslında yaptıkları yolsuzlukları perdelemektedirler. Atanmış bir görevli olan Cumhurbaşkanlığı İletişim başkanı Fahrettin Altun bile seçilmiş milletvekillerine ağır ithamlarda bulunmaktan geri durmuyor , kimse de Fahrettin Altun’a senin evine ayda 5-6 ayrı yerden maaş geliyor otur rahatına bak demiyor. Televizyon programında sunucunun uyarısıyla Ali Mahir Başarır’ın sözlerine açıklık getirmesine rağmen çok değerli RTÜK ilgili haber kanalına ağır bir ceza veriyor. Tüm bunlar göstermektedir ki hükümet kolay kolay iktidarı teslim etmeyecektir. Gidişat kötüyedir ve birkaç ay sonra ülkede ciddi bir kaos hali sözkonusu olabilir.

Politikacıları pek sevmem düzenli okuyucalarım yakınen bilirler , benim tek derdim Atatürk’ün asil çocuklarına yani yüce Türk milletine reva görülen açlık , fakirlik , yolsuzluk ve hukuksuzluk. Ne demişti yüce Atatürk ; ‘’Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kuran Türkiye halkına Türk Milleti denir’’

Anladınız mı politik tosuncuklar ? Az ötede oynayın , yurttaşlarımıza huzur verin artık.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz