Ana Sayfa Roll Music 7’DEN 70’E GÖNÜLLERİN ŞAHI MÜZİK ADAMI: YILMAZ DEMİRTAŞ

7’DEN 70’E GÖNÜLLERİN ŞAHI MÜZİK ADAMI: YILMAZ DEMİRTAŞ

Reklam

1977 İzmir Bornova doğumlu olan sanatçı 1997-2002 yılları arasında Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarında Temel Bilimler Bölümü TSM Ana Sanat dalında öğrenimini tamamladı. Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarı Ses Eğitimi bölümünde 4 yıl Repertuar Eğitmenliği yaptı, Türk Sanat Müziği eğitimi almasına rağmen Türk Halk Müziği ve farklı dillerde şarkılar ile ilgili de çalışmalar yapmaktadır. 1999~2007 yıllarında TRT İzmir Radyosunda THM Ses Sanatçısı olarak, 2009~2018 yıllarında Kültür Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğunda Solist olarak görev yapan sanatçı, Müziğin çok yönlü ve çok renkli bir olgu ve yaşayış olduğunu savunan ve yaşayan bir anlayışıyla çalışmalarını sürdürüyor. Yurtiçi ve Yurtdışı birçok konser, müzik festivali ve etkinlikte ülkemizi başarıyla temsil eden sanatçı 1999 yılında TRT kurumunun açmış olduğu Türk Halk Müziği Ses Yarışmasında Türkiye Birincisi olmuş ve TRT kurumunda Televizyon ve Radyo programları hazırlayıp sunmuştur. 7’den 77’ye her yaş grubu ile ,birçok sosyal sorumluluk projesine yönelik çalışmalar yapmaktadır, son olarak İzmir’in Çocukları ile birlikte “HEPİNİZ BİR FİDAN DİKİN” İsimli Orman Yangınları ve Doğa Katliamı ile ilgili sosyal sorumluluk projesini gerçekleştirmiştir.

2019 Ekim ayından itibaren Gaziemir Belediyesi TSM Koro Şefi olarak görev yapmaktadır. Gaziemir Ata Evi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Sağlıklı Yaş Alma Merkezi’nde 65 yaş üzeri yaşlılarımıza Müzik Terapistliği görevi ve Lozan Mübadilleri Vakfı Ege Bölge Temsilciliği Müzik Topluluğu Sanat Yönetmeni görevi devam ediyor. 100.Yılında Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için “İZMİR’İN ÇOCUKLARI” Çocuk Müzik Topluluğu ile birlikte “23 Nisan Biziz” isimli 100. Yıl Marşını İzmirli Usta Müzisyen Aydın Tonya ile birlikte yaptı ve ATATÜRK’e ve tüm Çocuklara armağan ettiler. Sosyal medya hesaplarından paylaşılan Marş çok beğenildi.

Bir süredir başlayan “Küçük Eller” isimli sosyal sorumluluk projeleri ile “Bugün siz bir evlasın elini tutun ki, yarın da sizin evladınızın elini tutsun birileri.” sloganıyla iyilik hareketleriyle gündemde.

Detayında; Köy çocuklarımız ile eğitmen müzisyenleri bir araya getiren bir proje. Eğitim İmecesi olarak hareket ediyor oluşum. Yetenekli çocuklarımıza uzun zamanda enstrüman alışkanlığı kazandırıp müziği hayatlarına adapte etmek istiyorlar.

Yılmaz Demirtaş’ a söz verildiğinde;

Daha önce Anadolu’nun birçok yerinde güzel gönüllü müzisyen öğretmenlerimiz ve sanatçılarımız ile başlatılan çocuklarımızın sosyal, kültürel ve sanatsal alanlarda kişisel özgüven gelişmelerine büyük destek vereceğine inandığım ve inandığımız projemize destekler bizleri çok mutlu ediyor.
Planlanan oluşumumuzdaki amacımızın enstrümanları toplayıp oyuncak mahiyetli dağıtmayı içermediğini tüm kamuoyu ile paylaşmayı uygun gördük.

Dünyanın çeşitli coğrafyalarında birçok alanda modelleri uygulanan bir eğitim sistemini de beraberinde uygulamayı içeren bir EĞİTİM İMECE projesi aslında. Pandemi Sürecinde belki bazı zorluklarla karşılaşacağız ama şunu bilmenizi istiyoruz ki DOĞRU DUVAR YIKILMAZ tezi, benim ve birçok iyi yürekli insanın ortak düşünce yapısı.

Böyle meşakkatli fakat kutsal bir yolun İZMİR ve Çevresindeki oluşumun içinde olan biriyim ve Müzik Eğitmenlerine, Müziği öğrenmek isteyen çocuklarımıza, Somut Olmayan Kültürel Mirasın yaşamasına, Yaşadığımız Şehir olan İZMİR’imize, ÜLKEMİZE ve en önemlisi dünyaya güzellik katacağına inancım ve inancımız sonsuzdur.

Yanımızda Yöremizde olan tüm güzel insanlara TEŞEKKÜR EDERİZ.