Ana Sayfa Asklepion Life ARSLAN BURCU VE SAĞLIK ASTROLOJİSİ

ARSLAN BURCU VE SAĞLIK ASTROLOJİSİ

142
0

Arslan Burcu elementi olan Ateş Elementi hayatımızda ruhsal ve bedensel sağlığımızda çok önemli bir yer tutmaktadır. Ateş pür olarak varlığı sembolize eder ‘’ben’’ duyusudur ve yaşam gücüdür. Direkt deneyimdir.
Mizaç Olarak Ateş Elementi; Dışsal dünyada basitçe ateş ateştir, su sudur, hava havadır ve toprak topraktır. Vücutta ise ateş yaşam gücü denilen chi’dir metabolizmayı harekete geçirir, besinleri yakar, sindirim gücüdür. Enerji açığa çıkarır, sıcak hafif ve kurudur.
Bedende Ateş Elementi Fazlalığı Etkisi; Dehidratasyon, hiperaktivite, ,hipertiroidi, kellik. Aşırı zayıflık, büyük hasret, ani delilik, kalp krizi, yüksek kan basıncı, felç, sıcak basmaları, güneş çarpması, uykusuzluk, karaciğer bozuklukları, egomani, kompulsif davranışlar, kaşıntı, inflamasyon, alkolizm, yanmalar, akne, arter ve kan damarı şikayetleri, yüksek stres verir.
Fazla Ateş Elementi’nin Çaresi; Su Elementi’dir. Tedaviler; Soğuk sıvı alımı ile hidrasyon, serin banyolar, soğuk nemli bitki ve yiyecek-
ler, tatlı ve sıvı yiyecekler, meyveler, yeşil renk, sakinleştirici müzik, acı ve yağlı yemekten kaçınma, kırmızı renkten kaçınma, sıcak güneş ışınlarından uzak kalma, fazla sıcaktan kaçınma, karaciğer detoxlarıyla ile karaciğeri güçlendirme. Arterleri güçlendirme. Öfke ve fazla heyecandan kaçınma.
Bedende Ateş Elementi Eksikliği Etkisi; Zayıflık, kilo almama, her şeye karşı ilgisizlik, düşük kan basıncı, depresyon, zayıf görüş, zayıf kendine güven, yorulma, zayıf kalp, zayıf sindirim ateşi.

Yazının devamını okumak için dergimizi satın alabilir veya dergimize abone olabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz