Ana Sayfa Asklepion Life BUGÜN KENDİN İÇİN NE YAPTIN?

BUGÜN KENDİN İÇİN NE YAPTIN?

114
0

Senelerdir beslenme uzmanı olarak bana başvuranları, bedenen ve dolayısı ile ruhen en iyi hallerine ulaştırma çabasındayım. Ve tecrübe ettiğim en önemli konu; insanlar kendi vücutlarını bedenlerini, fizyolojilerini tanımıyorlar. Hayatlarının sonuna kadar kendilerini taşıyacak olan bedenlerine ne kadar az özen gösterdiklerini görünce üzülüyorum. Burada kendimize sormamız gereken en önemli sorunun ‘ kendin için ne yaptın? ‘ sorusu olduğunu vurgulamak isterim.

Ancak bu soruya doğru cevap verebilmek için vücudun gerçek ihtiyaçlarını bilmenin gerekli olduğunu vurgulamam gerek. Kendin için ne yaptın sorusuna’ akşam deniz kenarında 2 şişe şarap içtim’ cevabı mental olarak o anda size iyi gelebilir tabii eğer ‘vücudunuzu tanımıyorsanız’. Ben gerçek iyilikten, bedene iyi davranmaktan bahsediyorum. Vücudumuzda bizim için sürekli çalışan , toksin temizleyen, doku üreten organlarımız , vitamin mineralleri taşıyan damar sistemimiz, sinir sistemimiz, vücudumuzun kileri yağ depomuz, vücudumuzun çimentosu bağ dokumuz, ve vücudu diri tutan kas dokumuz,enerji üreten yaşamamızı sağlayan hücrelerimizde küçücük mitokondrilerimiz var..
Düşüncelerimizi davranışlarımızı organize eden beynimiz, beynimizdekileri ileten sinir sistemimiz var. Vücudumuzu ne kadar yalnız bıraktık farkında mısınız? Zavallı organlarımız her yaptığınız hatayı tölere etmek, toksinleri temizlemek, kendini yenilemekle uğraşırken zaman geçtikçe bu görevlerini yapamayacak duruma geliyor. Sonra da hastalıklar, yorgunluk, halsizlik, organize olamama, hafıza sorunları… Neden ben böyleyim, neden vücudum böyle diye bir de üstüne üstlük serzenişte bulunuyoruz. Şimdi sorun tekrar ne yaptım? Bugün vücudum için? Umarım verdiğiniz cevaplar gün be gün artar ve alışkanlık haline gelir!

Yazının devamını okumak için dergimizi satın alabilir veya dergimize abone olabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz