Ana Sayfa Hakkımızda

Hakkımızda

Wesida Medya Yayın Grubumuzda değişik alanlarda 4  dergi ve YouTube üzerinden yayın yapan WTV kanalı bulunmaktadır. Ayrıca grubumuzun kurum ve kişilere yönelik her türlü tasarım, web tasarım, sosyal medya yönetimi, medya planlama ve baskı hizmetleri ile tanıtıcı özel dergi, bülten, gazete hizmeti de vermektedir.

Wesida Yayın Grubu dergilerden ilki Mart 2018 de “Spor Life” olarak çıktı. Dergi Ege’nin tek spor dergisi olarak planlandı,başyazarlığını ve yayın danışmanlığını Okan Yüksel üstlendi. İki ayda bir yayımlanan derginin İzmir Gazeteciler Cemiyeti Lokali’nde yapılan lansmanı sonrası dergi amatör sporları konu eden, Türkiye’nin tek spor dergisi olarak yoluna devam etti.
Spor Life yayımlanırken yıllar önce müzik yazarlığı ile başlayan gazetecilik serüvenimizde “Türkiye’de müzik dergisi de yok. Niye öyle bir dergi çıkarmıyorsunuz?” sözlerine kulak tıkayamayan bizler bu kez Roll Music dergisini hazırlamaya başladık. Derginin yayın danışmanlığı ve başyazarlığını ömrünü müziğe adamış Emin Yeğinboy üstlendi.
Bünyesinde 60’a yakın yazar bulunan grubumuzda doktorların da fazla olması nedeniyle bir sağlık dergisi de yayınların arasına eklendi. Dr. Zeki Hozer’in yayın danışmanlığını yaptığı Asklepion Life iki ayda bir yayınını sürdürüyor.
Grubumuzda iki yıldır marka olan üç dergiye Devir dergimiz de eklendi. Aktüel dergimiz Devir aylık olarak yayımlanmakta olup derginin başyazarlığını ve yayın danışmanlığını Engin Önen üstlenmiştir.Ulvi Puğ, Mehmet Şakir Örs, Aylin Onart, Savaş Oktay, Güman Kızıltan, Filiz Güleç, Tayfun Özkaya, Asuman Sağlam Karadoğan, Beliz Aktan ve Mustafa Yıldız gibi yazar ve çizerlerin yer aldığı Devir’de her sayı Türkiye’nin önde gelen yazarları konuk olarak yer almaktadır.