Ana Sayfa Devir İTİRAF VE NİYET

İTİRAF VE NİYET

316
0

Ölüm döşeğindeki Temel, karısı Fadime’ye sormuş ;” Fadume, artık öleyrum. Pu Dursun bana hiç penzemeyi, söyle pu çocuk penden midur?”
“ İyi ama Temelciğum!” demiş Fadime “Ya ölmezsen?”
Bazı konuşmalar apaçık itiraftır.
Sayın Cumhurbaşkanımızın ;
“Biz İstanbul’a ihanet ettik” demesi gibi.
“Bizi kandırdılar, Rabbim de milletim de beni affetsin” demesi gibi.
Bazıları da Fadime’nin konuşması gibi örtülü itiraftır.
AKP’den de bir örtülü itiraf geldi. Önce sayın Cumhurbaşkanımızdan, sonra da sayın Adalet Bakanımızdan.
Sayın Cumhurbaşkanımız; ”Hukuk sistemimizin taraflarıyla, ekonominin tüm temsilcilerinin istişareleri ile ortaya çıkacak ihtiyaçları süratle hayata geçirerek ülkemizi yeni döneme hazırlayacağız. Yatırım iklimini olumlu yönde geliştireceğiz. ” dedi.
Sayın Adalet Bakanımız, daha iyi anlayalım diye konuyu açtı, ister yerli ister yabancı yatırımcı olsun, uzun vadeli yatırımlar, öngörülebilir, sonuçları kestirilebilir bir hukuk pratiği ile yakından ilgilidir. Anayasa Mahkemesi bir karar verip ‘Mahkemenin buna uyar mı uymaz mı’ gibi bir öngörülebilirliğin olmadığı yerde yatırımda hukuk öngörülebilirliğinden bahsetmek mümkün değil.”
Yani bu sözleri iktidara yeni gelmiş bir Cumhurbaşkanı ve Adalet Bakanı söylese ; ”Bravo!” derdik. Adamlar teşhisi koymuşlar, tedaviyi bulmuşlar.
Ama bu sözler, zaten bu ülkeyi 18 yıldır tek başına yöneten bir iktidarın temsilcilerine aitse bu; ”Biz 18 yıldır bu işi başaramadık!” itirafından başka anlama gelmez. Onun için kendilerine ;bravo değil; ”Günaydın!” demek daha uygun olur.
Günaydın demişken; Emine, çalıştıkları fabrikanın yakışıklı patronu Temel’in, sekreteri Fadime ile konuştuğunu görmüş. Konuşma bitince hemen yanına koşup ”Temel sana ne söyledu Fadume?” diye sormuş.
“Akşam evune yemeğe davet ettu ama kabul etmedum” demiş Fadime.
Emine şaşırıp sormuş; ”Neden sebep, yakişuklu,zengin ve pekar pir adamun teklifinu kabul etmedun?”
“Gizlu Ajanda sebebuyle” demiş Fadume “ Çekmecesunde gizlediğu ajandaya Fadime’yi akşam yemeğune çağır. Sabah kahvaltisunda da havyar ikram etmeyu unutma yazmuş.”
Evet, bazı sözler de sizin niyetinizi açıkça ortaya koyar. Yani akşam yemeğine davet ettiğiniz kadına sabah kahvaltısında ne ikram edeceğinizi planlıyorsanız; akşam ona ne yedirmek istediğiniz çok bellidir.
Allah’tan AKP’nin Temel gibi gizli bir ajandası falan yok da bizim aklımıza böyle kötü şeyler gelmiyor.
Neyse biz niyet okuyuculuğunu bir tarafa bırakıp itiraflara bakalım.
Madem ki itiraflar başladı artık;
Önce Partili Cumhurbaşkanı ile sonra bu BamBaşkanlık Sistemi ile ve nihayetinde artık AKP ile bu ülkenin yönetilemeyeceğininin itirafına da mutlaka sıra gelecektir.
Belki de Partili Cumhurbaşkanından Şubat ayında yapılacak AKP kongresinde kurtuluruz.
Sonra mı?
Kim bilir?Hayat sürprizlerle dolu. Hele siyaset…
Üç ay önce; Berat Albayrak Maliye Bakanlığı’ndan ayrılacak, desek kim inanırdı?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz