Ana Sayfa Asklepion Life İzmir Tınaztepe Üniversitesi Öğrencilerini Bekliyor

İzmir Tınaztepe Üniversitesi Öğrencilerini Bekliyor

285
0

Bölgenin ilk ve tek sağlık temalı üniversitesi olan İzmir Tınaztepe Üniversitesi 2020-2021 akademik yılında öğrencilerini bekliyor. Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mehmet Bektur, “Özgün eğitim modelimiz ile sorumlu, uzman, düşünen, araştıran, başarılı bilim insanlarını yetiştireceğiz” dedi.
Güçlü bir akademik kadro yapılanmasıyla eğitim süreçlerini başlatan İzmir Tınaztepe Üniversitesi 102 dönümlük arazi üzerine kurulmuş gerçek bir kampüs üniversitesi olarak sunacağı kaliteli eğitimin temellerini atıyor. Üniversite, teknolojik alt yapısı, evrensel ve ulusal standartla donatılmış mimari yapısı, bilimsel araştırma laboratuvarları ve eğitim binalarıyla sosyal bir yaşam kampüsü olarak bölgede yeni bir çekim merkezi haline geliyor.
Tınaztepe Sağlık Grubu Yönetim Kurulu ve İzmir Tınaztepe Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mehmet Bektur, İzmir Tınaztepe Üniversitesi’nin özgün bir eğitim modeliyle bölgenin ve ülkenin gelişimine doğrudan katkı sağlayan tek tematik kampüs üniversitesi olduğunu vurguladı. Dr. Bektur, “2020-2021 akademik yılında eğitime başlayacak üniversitemiz bölgenin yeni cazibe merkezi haline gelecektir” dedi.
İlk etapta Tıp Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ile başlayacaklarını belirten Dr. Bektur,” Gelecek dönemde Diş Hekimliği Fakültesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü’ne de öğrenci alacağız. Orta ve uzun vadede ise Fen Bilimleri Enstitüsü ve Sosyal Bilimler Enstitüsü, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Sosyal Bilimler Fakültesi, Hukuk Fakültesi’nin kurulmasıyla yelpazemizi genişletmeyi amaçlıyoruz. Akademik birimlerimizin yanı sıra bölgemizin araştırma, geliştirme ve uygulama merkezleri, ihtisas teknoparkı yoluyla üniversite, sanayi çevre iş birliği sağlanarak üniversitemizin bilgi ekonomisi, innovasyon ve patent üssü olması sağlanacaktır” diye konuştu.
Bölgenin Tek Tematik Üniversitesi
Sağlık alanında verdiği hizmetle markalaşan Tınaztepe Sağlık Grubu’nun 21 yıllık bilgi ve deneyiminden güç alan İzmir Tınaztepe Üniversitesi, bölgenin ilk sağlık temalı üniversitesi olarak geleceğin sağlık çalışanlarını yetiştirmeyi amaçlıyor. Üniversitenin Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mehmet Bektur, bu konuda şu ifadeleri kullandı: “Üniversitemiz bölgenin ve ülkenin gelişimine doğrudan katkıda bulunacak sağlık alanında tematik bir üniversite niteliğine sahip tek üniversitedir. 102 dönümlük kampüs alanı içerisinde; ulusal ve evrensel standartlarla donatılan 14 eğitim binası, iki eğitim ve araştırma hastanesi, araştırma laboratuvarları, öğrenci yurtları ve çok sayıda sosyal tesis yer alacaktır.”

Yazının devamını okumak için dergimizi satın alabilir veya dergimize abone olabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz