Ana Sayfa Roll Music SOSYAL MEDYADA MÜZİK İLE LAF ÇAKMA DEVRİ

SOSYAL MEDYADA MÜZİK İLE LAF ÇAKMA DEVRİ

Eskiden şarkılardan fal tutardık. Sıradaki şarkıyı sevdiklerimize armağan eder, radyo başında bekler, heyecan ile müziği dinlerdik.
E teknoloji devrindeyiz. Artık göndermeler sosyal medya üzerinden . Birine sevgi ile armağan edilen şarkıların yerini kinayine laf sokmalar, egodan ölmeler aldı. Yalnızlıktan mı? İletişimsizlikten mi? Uçu açık.
Kendimden biliyorum. Bu ara paylaşımlarımda daha çok ego tavan müzikler ekliyorum. Hayır terk edilmedim, güçlüyüm, aldatılmadım, neşeliyim, vallahi üzgün değilim tadında şarkılar. Örneğin Nil Karaibrahimgil’in “Kendime teşekkür ederim, ben ben olduğum için” gibi…
Simge’ye sordum. ( yaş 26) Daha çok hemcinslerime laf sokuyorum. Daha çok güçlüyüm, neşeliyim, güzelim ama illaki laf sokan şarkılar paylaşıyorum. Fotografı destekleyen müzikler candır. Sevgilim ile ilgili müzik paylaşımları yapmıyorum. Kalitesizliğe karşı kalite vurgusu ile paylaşımlarımı süslüyorum.
Başka paylaşımların müzikleri dikkatimi çeker. Laf sokmuş mu diye düşünürüm.
Berkay’a sordum. (yaş 30 ) Paylaştığım fotograflar genellikle sosyal hayat ile ilgili. Üzerine eklediğim müzikler karşı cinsin ilgisini çekmek üzerine. Gençlik başımda duman. Başka paylaşımların müzikleri dikkatimi çeker. Laf sokmuş mu diye düşünürüm.
Tülin’e sordum.( yaş 49 ) Paylaşımlarımda laf sokmam. Ama belki de sokarım. Gerkeirse acıtım. Hemcinslerime gödnerme yaparım. Başka paylaşımların müzikleri dikkatimi çeker. Laf sokmuş mu diye düşünürüm. Hangi duyguyu yaşadığını irdelerim.
Berat’a sordum (yaş 27 ) Çok hikaye paylaşmam. Ama paylaşır isem gönderme yapmam. Gerek duymam. Değer vermem . Diğer hikayeleri de sesizce izler, müziklerini dinlemem.
Eray’a sordum ( yaş 19 ) Silme laf sokmalı, atarlı paylaşımlar yaparım. Hedef kitlem kızlar. Herkes ekmeğinin derdinde. Kızlar da müzikli paylaşım yapar ise oradan yürürüm. Bazen bizim kuşak bunu iletişim aracı olarak kullanıyor.
Aylin’e sordum (yaş 42) Zaman zaman. Daha çok karşı cinse laf sokarım. Diğer paylaşımları hımmm tadında dinler, şu duygu ile bu paylaşımı yapmış diye kafa yorarım.
Ali’ye sordum (yaş 45 ) Ne laf çakması ? Direk gömüyorum. Hele ortam içkili ise, yardırır geçerim. Karşı cinse de laf sokarım tabii. Ama benim göndermelerim hataya karşı. Evet diğer paylaşımları izler, müzikleri dinlerim. Hatta yeniden yeniden dinlerim.
Pınar’a sordum (yaş 39 ) İçimden geldiği için paylaşımlara müzik eklerim. Hiç laf sokma duygum olmadı (yalan) Diğer paylaşımları irdeler, üzerinde düşünürüm tabi ki. Hemcinslerimi de takip ederim, karşı cinsi de.
Okuyucuya Not : Göndermeler candır. İçinizden geldiği gibi paylaşın. Hele söz konusu müzik ise. Durmayın. Yardırın gitsin

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz